M. MAĎARIČ: Jedinečnosť Vianoc robia tradície

Marek Maďarič Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 24. decembra (TASR) – Hodnota Vianoc je v ich tradíciách, radosti, že si možno opäť zopakovať rituály, ktoré sa dedia z generácie na generáciu. Myslí si to minister kultúry Marek Maďarič, ktorý TASR potvrdil, že ani v jeho rodine sa počas tohtoročných Vianoc zvyky meniť nebudú.

"Budú úplne tradičné, budeme si doma užívať pohodu a to, že sa môžeme venovať sebe," povedal minister. "K tomu stromček, darčeky, dobré jedlo, všetko čo k Vianociam patrí," dodal.

Priznal, že najviac sa teší na gastronomický rituál, ale i na rozdávanie darčekov. "Tú radosť si nesieme z detstva a stále pretrváva, človek je predsa vždy rád, ak môže darovať i byť obdarovaný," povedal minister.

Rituálom sú pre neho i filmy a rozprávky, ktoré vo vianočnom televíznom programe nikdy nechýbajú. "Áno, aj ja si opäť pozriem tie isté filmy, ktoré pozerám každé Vianoce a aj tohto roku sa na ne teším," potvrdil Maďarič.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.