VIDEO: Pri vykoľajení vlaku na severe Indie sa zranilo 43 ľudí

Indické ženy v autobuse. Foto: TASR/AP Photo

Naí Dillí 28. decembra (TASR) - Najmenej 43 ľudí utrpelo dnes zranenia pri vykoľajení vlaku na severe Indie. Niektorí zo zranených sú v kritickom stave.

K železničnému nešťastiu došlo v blízkosti mesta Kánpur v indickom zväzovom štáte Uttarpradéš. Dva z 15 vykoľajených vozňov rýchlika sa zrútili z mosta do vodného kanála. Všetkých zranených previezli do nemocníc v okolí.


Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa, no pravdepodobne k nej prispela aj hustá ranná hmla v oblasti. Niektoré indické médiá informovali aj o dvoch obetiach na životoch, čo však oficiálne zdroje nepotvrdili.

Ide o tretiu podobnú nehodu v Indii v priebehu uplynulých troch týždňov. V rovnakej oblasti Indie sa vlak vykoľajil aj 20. novembra, keď prišlo o život najmenej 146 ľudí.

India má štvrtý najväčší železničný systém na svete. Nedodržiavanie bezpečnostných predpisov a nedostatok financií na obnovu infraštruktúry sú príčinou veľkého počtu nehôd, pri ktorých každoročne zahynú tisíce ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.