Akcie japonského koncernu Toshiba pokračovali v prepade

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Tokio 29. decembra (TASR) - Cena akcií japonského konglomerátu Toshiba pokračovala v prudkom poklese aj dnes, už tretí deň po sebe. Podľa najnovších údajov sa burzová hodnota koncernu od 26. decembra znížila o viac než 40 %.

Prepad odštartovala informácia spoločnosti z utorka (27. 12.), že pravdepodobne bude musieť výrazne znížiť hodnotu svojich aktivít v oblasti jadrovej energetiky v USA. Toshiba oznámila, že zrejme bude musieť znížiť hodnotu firmy CB&I Stone & Webster o niekoľko stoviek miliárd jenov. Firma CB&I Stone & Webster stavia jadrové elektrárne a divízia Westinghouse, ktorá patrí Toshibe, ju prevzala v roku 2015. Koncern dodal, že to bude mať negatívny vplyv na jeho finančné výsledky. Zverejnenie presnejšieho rozsahu odpisov sa očakáva vo februári.

V reakcii na tieto informácie zaznamenala cena akcií Toshiby v utorok pokles o 12 % a v stredu o ďalších 20 %. Dnes pokles pokračoval, pričom v jednom momente sa hodnota akcií Toshiby prepadla až o 26 %. Neskôr sa však prepad zmiernil a dnešné obchodovanie uzatvorili akcie spoločnosti poklesom o 17 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.