Turecko a Rusko bombardovali pozície islamistov na severe Sýrie

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Ankara 30. decembra (TASR) - Najmenej 12 militantov z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) zahynulo pri troch náletoch na severosýrske mesto al-Báb a jeho okolie, ktoré uskutočnili ruské vzdušné sily.

Podľa vyhlásenia tureckých ozbrojených síl, na ktoré sa dnes odvoláva agentúra Reuters, v priebehu ostatných 24 hodín zahynul pri pozemných operáciách proti IS južne od mesta Azrak jeden turecký vojak a piati utrpeli zranenia.

Turecké letectvo tiež uskutočnilo nálety v okolí mesta al-Báb, pričom zničilo 17 cieľov tzv. Islamského štátu a zlikvidovalo 26 jeho bojovníkov.

Turecko poslalo v auguste na sever Sýrie v rámci operácie Štít Eufratu príslušníkov pechoty, aby sýrskym opozičným silám pomohli zlikvidovať militantov IS v pohraničnej oblasti a zabránili sýrskym Kurdom dosiahnuť väčšie územné zisky.

Odvtedy zahynulo na severe Sýrie najmenej 39 tureckých vojakov.

Turecká polícia zatkla 40 údajných členov Islamského štátu

Turecká polícia zatkla dnes - počas razií v južnej časti krajiny - približne 40 údajných príslušníkov džihádistickej organizácie Islamský štát (IS).

Turecká štátna tlačová agentúra Anadolu v tejto súvislosti informovala, že špeciálne policajné komandá podporované obrnenými vozidlami a vrtuľníkmi podnikli razie v meste Adana.

Zatknuté osoby sú podozrivé z členstva v extrémistickej skupine a zo šírenia propagandy IS.

V Turecku sa od roku 2015 odohrala séria bombových útokov s množstvom obetí. V ich pozadí stáli buď militanti IS alebo kurdskí separatisti.

Tureckí vojaci v rámci operácie nazvanej Štít Eufratu vstúpili 24. augusta do Sýrie, pričom podporujú protivládnych sýrskych povstalcov. Ich cieľom je vytlačiť z prihraničnej oblasti džihádistov z IS i kurdské milície.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.