Klymčiw pred štartom Dakaru: Svitko je výborný pretekár

Štefan Svitko Foto: M.H.G.H. s.r.o.

Praha 31. decembra (TASR) - Na pondelkovom štarte Rely Dakar v paraguajskom Asuncione nebude medzi motocyklistami chýbať ani Ondřej Klymčiw. Český reprezentant mal na predchádzajúcom ročníku púštnej rely ťažkú nehodu, po operácii nejazdil pol roka, ale dal sa do poriadku a odjazdí svoj tretí Dakar v kariére.

Pri premiére v roku 2015 mal stratu na víťaza 6,5 hodiny, vlani nedokončil. "Ak nebudem robiť kraviny a obíde ma smola, mohol by som na víťaza stratiť len dve hodiny. Anjelik mi hovorí, že slušné by boli aj tri, čert, že jeden a pol," hovoril Klymčiw pre portál idnes.cz.

Medzi jeho súperov budú patriť aj Slováci Štefan Svitko a Ivan Jakeš. Svitko, ktorý bude v silnej konkurencii na Dakare obhajovať vlaňajšie druhé miesto, zdolal Klymčiwa na gréckej Serres Rally. "Vlani v Maroku som na neho po piatich dňoch strácal len do dvoch minút. Štefan je výborný pretekár. Ešte ma nejaká práca čaká, ale už sa obzerá cez rameno a to ma teší. Ale rozdiel si (Štefan) stále stráži," dodal.

Najnáročnejšia rely sveta sa pôjde deviatykrát v Južnej Amerike. Dakar 2017 bude historickou chvíľou pre Paraguaj, ktorý sa stane 29. krajinou celkovo a piatou na juhoamerickom kontinente, kam zavíta slávne podujatie. Pondelková prvá etapa vedie z Asuncionu do argentínskej Resistencie, zo 454 km je meraných 39.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.