Na rekonštrukciu obecného úradu získal Cigeľ viac ako 220.000 eur

Na snímke budova Obecného úradu, ilustračná snímka. Foto: TASR/Alexandra Moštková

Cigeľ 31. januára (TASR) - Budovu obecného úradu spojenú s kultúrnym domom v Cigli v okrese Prievidza čaká rekonštrukcia. Na financovanie investície získala samospráva obce nenávratný finančný príspevok (NFP) vo výške viac ako 220.000 eur z Operačného programu Kvalita životného prostredia, informoval dnes TASR starosta Štefan Mjartan.

"Cieľom projektu je zníženie energetickej náročnosti obecného úradu a kultúrneho domu. Tento cieľ sa dosiahne potrebnými stavebnými úpravami, a to konkrétne zateplením obvodového plášťa, zateplením strešného plášťa a výmenou okien," uviedol Mjartan. Realizácia projektu podľa neho prinesie úsporu energie na vykurovanie až 88,5 %, čo predstavuje i značnú finančnú úsporu pre obec a projekt je týmto vysoko efektívny.

Celkové oprávnené výdavky na realizáciu rekonštrukcie objektu predstavujú 239.221,22 eura, NFP schválilo obci Ministerstvo životného prostredia SR ako riadiaci orgán pre operačný program vo výške 227.260,16 eura. Cigeľ sa na realizácii projektu bude podieľať sumou 11.961,06 eura.

Dodávateľa prác už vybrala obec cez verejnú súťaž, tá ešte prejde kontrolou zo strany ministerstva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.