Ročným diaľničným známkam z roku 2016 končí platnosť

Logo Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Bratislava 31. januára (TASR) - Ročným elektronickým diaľničným známkam z roku 2016 končí dnešným dňom platnosť. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) preto upozorňuje motoristov, aby si nezabudli kúpiť ročnú diaľničnú známku na rok 2017.

Podľa hovorkyne NDS Evy Žgravčákovej si vodiči môžu kúpiť ročnú, mesačnú alebo desaťdňovú elektronickú diaľničnú známku cez internetový portál eznamka.sk alebo cez mobilnú aplikáciu "eznámka". "V ponuke ich majú aj čerpacie stanice pohonných hmôt, ktoré sú označené logom 'eznámka'," doplnila. Zoznam predajných miest nájdu motoristi podľa jej slov na internetovej stránke eznamka.sk.

Pri kúpe novej známky by si však podľa diaľničiarov mali motoristi poriadne skontrolovať správnosť zadaného evidenčného čísla vozidla (EČV). Skontrolovať ho môžu aj na doklade o úhrade, či už emailovom alebo papierovom. "Ak nakupujú na čerpacej stanici, nesprávne EČV je možné do 15 minút opraviť v systéme," dodala Žgravčáková.

Pri kúpe cez internet môžu vodiči elektronicky požiadať o opravu údajov. Dôležité je tiež nepomýliť sa pri kúpe a správne vybrať druh známky. Čiže buď elektronickú diaľničnú známku na vozidlo alebo na prípojné vozidlo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.