Autá Diaľničnej patroly zasahovali v roku 2016 pri 16.537 incidentoch

Ilustračné foto. Foto: Tablet.tv

Bratislava 4. februára (TASR) - V prípade problémov na diaľnici alebo rýchlostnej ceste môžu motoristi privolať autá Diaľničnej patroly. V roku 2016 tieto posádky zasahovali pri 16.537 incidentoch a celkovo najazdili 2,4 milióna kilometrov.

Najčastejšie pritom podľa hovorkyne NDS Evy Žgravčákovej vozidlá Diaľničnej patroly zabezpečovali dopravu výraznou signalizáciou, a to 11.327-krát. Zároveň 4820-krát odstraňovali nežiaduce prekážky z vozovky. Pri oprave auta pomáhali v 2143 prípadoch, odťah zabezpečili 885-krát a 436-krát pomáhali vodičom, ktorým došli pohonné látky.

"Diaľničná patrola zasahuje na viac ako 750 kilometroch diaľnic a rýchlostných ciest. Pripravených zasiahnuť je 16 plne vybavených áut," priblížila Žgravčáková. Po novom pritom podľa jej slov zasahujú v rámci Bratislavy dve autá Diaľničnej patroly. Dôvodom je najvyšší tranzit áut.

Vozidlá Diaľničnej patroly si môžu motoristi privolať na čísle 0800 100 007 alebo aj prostredníctvom mobilnej aplikácie Pomoc na diaľnici. Táto služba je pre vodičov bezplatná, majú ju v cene elektronickej diaľničnej známky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.