Minizoo v Mestskom parku Lučenec slúži hlavne deťom

Ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Lučenec 4. februára (TASR) – Predovšetkým najmenším obyvateľom Lučenca je určená tamojšia minizoo, ktorá je situovaná v Mestskom parku. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Lučenca Michaela Hrnčiarová, podľa ktorej tak deti môžu spoznať viaceré druhy zvierat.

„Mestský park je miestom pre rodiny s deťmi, čiže sme im chceli umožniť stretnutie naživo so zvieratkami a chceli sme im vytvoriť nejakú zaujímavú atrakciu, keďže blízko je aj detské ihrisko,“ informovala Hrnčiarová.

Z väčších zvierat sa v súčasnosti v minizoo nachádzajú dve lamy a tri kozy. „Máme tu však aj štyri druhy holubov, sliepky liliputky, perličky, bažanty či jedného páva a káčera pižmového. V okolí minizoo sa voľne pohybujú labute,“ priblížila hovorkyňa s tým, že počet zvierat zvyknú každoročne rozširovať, prípadne ich obmieňať. „Buď ich zakúpime, alebo sú darované,“ dodala.

Lučenecká minizoo funguje približne 13 rokov. „Je voľne prístupná vždy v čase otváracích hodín parku, teda denne od 06.00 h do 22.00 h,“ zakončila Hrnčiarová.

Mestský park v Lučenci patrí s rozlohou približne 17 hektárov medzi najväčšie na Slovensku. Je vybudovaný vo francúzskom, anglickom a krajinnom štýle. V roku 1884 ho založil policajný kapitán Karoly Czóbel. Súčasťou parku je i umelé jazero a vysadených je v ňom viacero druhov domácich i cudzokrajných drevín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.