Austrálsky olympijský výbor povedie Coates alebo Rocheová

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Sydney 20. marca (TASR) - Viceprezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) John Coates bude mať prvýkrát od roku 1990 protikandidáta v boji o post šéfa Austrálskeho olympijského výboru (AOC). Šéfa koordinačnej komisie MOV pre OH 2020 v Tokiu vyzve zlatá medailistka v pozemnom hokeji z Atlanty 1996 Danni Rocheová.

"Naša organizácia potrebuje nové vedenie, novú generáciu lídrov a iný prístup k spolupráci s austrálskym športom. Rozhodnutie kandidovať je stopercentne moje vlastné," vyhlásila Rocheová podľa agentúry AP. Coates prispel k zisku usporiadateľských práv na OH 2000 v Sydney, ktoré si vyslúžili globálne uznanie. V MOV pôsobí od roku 2001, 2009 až 2013 bol členom výkonného výboru, potom sa stal viceprezidentom. Od roku 2011 je na čele Športového arbitrážneho súdu (CAS) vo švajčiarskom Lausanne.

Voľby sa uskutočnia 7. mája. Minulý týždeň došlo v AOC k zmene na poste výkonného riaditeľa funkcie sa ujal Matt Carroll. Má skúsenosti z futbalu ako bývalý riaditeľ najvyššej domácej súťaže A-League, jachtingu či ragby. Bol generálnym manažérom ragbyových MS 2003, ktoré sa konali v Austrálii, a pracoval ako výkonný poradca v raných fázach príprav MS 2019 v Japonsku. Práve na jeho poznatky z Japonska sa AOC spolieha, keďže ZOH 2018, OH 2020 aj ZOH 2022 sa uskutočnia v Ázii. Austrália sa okrem toho snaží získať pozvánky na Ázijské hry 2022 a 2026.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.