Divízia ťažkých úžitkových vozidiel Volkswagenu chce lepšie výsledky

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Mníchov 21. marca (TASR) - Divízia ťažkých úžitkových vozidiel Volkswagenu (VW), ktorú tvorí nemecký MAN, švédska Scania a brazílska dcéra VW chce dosiahnuť v tomto roku podstatne lepšie výsledky než vlani. Splnenie zámeru však závisí predovšetkým od hospodárskeho vývoja v Brazílii. Uviedol to v pondelok (20.3.) v Mníchove finančný šéf VW Truck & Bus Matthias Gründler. Nádeje sa spájajú s tým, že sa po dlhej recesii objavujú signály rastu najsilnejšej ekonomiky Latinskej Ameriky. V druhej polovici roka očakáva manažér, že budú podstatne silnejšie.

V brazílskom podnikaní VW sa prejavili už vlani. Divízia ťažkých nákladných áut a autobusov zaznamenala v roku 2016 medziročný rast predaja o 3 % a príjmov o 4 %. Prevádzkový zisk bol 1,3 miliardy eur. Na ňom sa sumou 1,1 miliardy eur podieľala Scania.

Spolupráca Scanie a mníchovského MAN-u na vývoji motorov a náprav má divízii Truck & Bus do roku 2025 priniesť synergický efekt jednu miliardu eur.

Rentabilita výroby by sa mala zvýšiť zo súčasných 6,1 na 9 %.

Šéf divízie Andreas Renschler si veľa sľubuje od spolupráce s čínskou firmou Sinotruck, prípadne inými.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.