Vláda schválila rokovací poriadok bezpečnostných rád krajov

Na archívnej snímke sprava podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák (Smer-SD), premiér SR Robert Fico, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD) a podpredsedníčky vlády a ministerka spravodlivosti SR Lucia Žitňanská (Most-Híd). Foto: FOTO TASR - Martin Baumann

Bratislava 5. apríla (TASR) – Činnosť bezpečnostných rád krajov bude jednotnejšia. Postarať sa o to má nový rokovací poriadok, ktorý vypracovala Kancelária Bezpečnostnej rady SR a dnes ho schválila vláda.

Rokovací poriadok reflektuje spôsob vyhodnocovania bezpečnostnej situácie v SR a vo svete, ktoré bude v rámci Kancelárie Bezpečnostnej rady zabezpečovať Situačné centrum SR. Do materiálu boli zapracované aj návrhy na zmeny, ktoré predložili predstavitelia okresných úradov v sídle kraja.

Bezpečnostná rada kraja na základe vyhodnotenia bezpečnostnej situácie pripravuje a prijíma opatrenia na zaistenie bezpečnosti kraja. Tiež návrhy na riešenie krízových situácií v súčinnosti s bezpečnostnými radami okresov, štátnymi orgánmi a vyšším územným celkom. Predkladá ich Bezpečnostnej rade SR.

Na čele bezpečnostnej rady kraja je prednosta okresného úradu v sídle kraja. V rade je aj zástupca Ozbrojených síl SR, riaditeľ krajského riaditeľstva Policajného zboru, riaditeľ krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru a predseda vyššieho územného celku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.