Rezort zahraničia varuje Slovákov pred výskytom meningitídy v Nigérii

Ilustračná snímka Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava 5. apríla (TASR) - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR upozorňuje Slovákov na zdravotné riziká pri vycestovaní do Nigérie z dôvodu zvýšeného výskytu meningitídy. Rezort diplomacie o tom informuje na svojej internetovej stránke.

Najväčšie riziko hrozí podľa rezortu diplomacie najmä počas prebiehajúceho obdobia sucha, ktoré potrvá približne do mája až júna. "Slovenským cestovateľom ministerstvo odporúča pred cestou do krajiny sa informovať u svojho lekára na možnosť vakcinácie proti tejto smrteľnej chorobe, ktorá postihuje všetky vekové kategórie, štatisticky najviac deti a mladých ľudí do 20 rokov," varuje rezort diplomacie.

Ministerstvo zároveň pripomína, že cestovné odporúčanie pre Nigériu druhého stupňa - zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí vydané 4. júna 2015 - zostáva naďalej v platnosti.

Rezort vyzýva Slovákov, aby v prípade cestovania do Nigérie využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke ministerstva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.