R. Kaliňák na zasadnutí výboru o vyšetrovaní Ladislava B. neinformoval

Robert Kaliňák, archívne foto. Foto: TASR - Vladimír Benko/MV SR

Bratislava 2. mája (TASR) – Členovia parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť si mali dnes vypočuť od ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) informáciu o postupe organov činných v trestnom konaní v súvislosti s kauzou podnikateľa Ladislava B. Minister však na rokovanie výboru k tomuto bodu neprišiel, pretože stále prebieha vyšetrovanie.

"Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie, keď ešte nie sú k dispozícii všetky potrebné informácie a vyšetrovacie úkony nie sú ukončené, nemôžem sa k danej veci vyjadrovať," uviedol v liste, ktorý zaslal členom výboru. Tým podľa vlastných slov môže poskytnúť len informácie, ktoré už polícia zverejnila.

Opozícia podľa Ľubomíra Galka (SaS) očakávala, že minister ozrejmí skutočnosti, ktoré sa objavili v médiách ohľadom pravdepodobne ovplyvnenej prehliadky u podnikateľa Ladislava B. "Je tu vážne podozrenie, že policajtka, ktorá prehliadku robila, bola úkolovaná priamo niekým z ministerstva vnútra," dodal opozičný poslanec. Galko avizoval, že opozícia sa bude snažiť zvolať mimoriadne zasadnutie výboru.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 17. marca Ladislava B. zo zločinu neodvedenia dane a poistného. Je podozrivý, že si v minulosti mohol uplatniť neprimeraný odpočet daní vo výške približne dva milióny eur v súvislosti s bytmi v komplexe Five Star Residence. Polícia v tejto veci začala minulý rok trestné stíhanie a vykonala niekoľko prehliadok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.