V Maďarsku zadržali Rumuna, ktorého hľadali ohľadom vraždy v Nemecku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Budapešť 17. mája (TASR) - Maďarská polícia zadržala Rumuna, na ktorého bol vydaný európsky zatykač pre vraždu v Nemecku, informovalo dnes Celoštátne veliteľstvo polície (ORFK). Hľadaného muža podľa agentúry MTI zadržali v obci Alsónémedi v Peštianskej župe.

Nemecká polícia sa už v decembri 2016 obrátila na maďarské orgány so žiadosťou o pomoc pri pátraní po jednom z podozrivých páchateľov vraždy.

Skupina, ktorú viedol 24-ročný muž, sa v máji 2016 v spolkovej krajine Porýnie-Falcko vlámala do bytu 86-ročnej ženy, ktorú brutálne zbila a okradla. Žena, ktorú nechali bez pomoci v kritickom stave, zraneniam podľahla.

Vodcu skupiny a viacerých jej členov nemecká polícia zadržala. Jeden člen, rumunský občan, však ušiel a preto na neho vydali európsky zatykač.

Maďarskí kriminalisti vypátrali, že muž sa striedavo zdržiava v Nemecku, Rakúsku, Maďarsku a v Rumunsku. Do Maďarska prišiel začiatkom mája a v pondelok ho policajti zadržali. O jeho vydaní do Nemecka sa rozhodne neskôr.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.