Etiópia uskutočnila u svojich atlétov hromadné dopingové testy

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Addis Abeba 23. mája (TASR) - Po minuloročnej tvrdej kritike za nedostatočný antidopingový program zrealizovala Etiópia počas uplynulého týždňa dopingové testy u vyše 350 športovcov. Mekonnen Yidersal, šéf Etiópskeho antidopingového výboru, agentúre AP prezradil, že až 339 dopingových kontrol sa týkalo atlétov. Testovanie sa uskutočnilo v rámci národného atletického šampionátu v metropole Addis Abeba.

"Môžem všeobecne povedať, že testovanie bolo úspešné. Plánovaný počet testovaných športovcov sme dokonca prekonali," uviedol Mekonnen. Dopingové skúšky podstúpili od utorka do nedele aj piati paralympijskí športovci, desiati cyklisti či piati boxeri. Antidopingové laboratórium by malo zverejniť výsledky vzoriek za 10 dní. Minulý rok Svetová antidopingová agentúra (WADA) vyzvala africkú krajinu, aby uskutočnila viac dopingových kontrol. Mala totiž obavy, že Etiópia má rovnaké problémy ako susedná Keňa, ktorá sa už päť rokov borí s dopingovými prípadmi svojich športovcov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.