Jednotná parkovacia politika v Bratislave platí stále len na papieri

Foto: Ilustračné foto: TASR/Tomáš Halász

Bratislava 25. mája (TASR) – Jednotná parkovacia politika v Bratislave aj po dnešku platí stále len na papieri. Poslanci na svojom dnešnom zasadnutí opäť nerozhodli o dodatku štatútu hlavného mesta, ktorý upravuje deľbu kompetencií magistrátu a bratislavských mestských častí, vo veci užívania komunikácií I. až IV. triedy. Na návrh mestského poslanca Jána Hrčku tento bod presunuli na jún. Ten ho pritom navrhol presunúť na dnešný deň na aprílovom rokovaní zastupiteľstva.

Poslanec Hrčka dnes k svojmu návrhu povedal, že stále nie je dorokované prerozdelenie financií v zmysle štatútu a zaoberať sa tým majú bratislavskí starostovia na piatkovom (26.5.) Regionálnom združení mestských častí hlavného mesta. V apríli pritom priznal, že toto prerozdelenie financií s parkovaním priamo nesúvisí. "Desať rokov ale všetci vedia, že je to nespravodlivé. Pokiaľ sa to nespojí teraz, už sa to ďalších desať rokov nevyrieši," vysvetlil vtedy Hrčka.

Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal je znepokojený, že sa schvaľovanie štatútu, potrebného na zavedenie parkovacej politiky v meste opäť presunulo o mesiac. "Tento krok je v neprospech Bratislavčanov, pretože mesto nevyhnutne potrebuje zaviesť poriadok v parkovaní. Je to ťažká téma, ktorú Bratislava potrebuje uzavrieť. Parkovacia politika nesmie byt témou, pri ktorej sa vytĺka politicky kapitál," povedala pre TASR hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Dodatok k štatútu upravuje deľbu kompetencií hlavného mesta a bratislavských mestských častí vo veci užívania komunikácií I. až IV. triedy. Zároveň splnomocňuje mestské časti schváliť všeobecne záväzné nariadenie v miestnom zastupiteľstve. Jeho obsahom bude najmä úprava výšky úhrady za dočasné parkovanie, spôsob platenia úhrady a preukázania jej zaplatenia.

Prijatie tohto dodatku je podľa Nesrovnala posledný úkon, aby sa nové pravidlá parkovania v Bratislave stali realitou. Mestskí poslanci pritom schválili začiatkom decembra 2016 zavedenie jednotnej parkovacej politiky v Bratislave od marca tohto roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.