V nitrianskej fakultnej nemocnici funguje linka dôvery

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Nitra 26. mája (TASR) - Pacienti Fakultnej nemocnice Nitra môžu v ťažkých životných situáciách využívať telefonickú linku dôvery. Tá je k dispozícii počas víkendu a sviatkov, vždy od 17. do 22. hodiny.

Podľa slov hovorkyne nemocnice Tatiany Timkovej, pracovníci na linke dôvery dokážu pomôcť ľuďom v kríze, vo vážnych konfliktných situáciách, pri duševných problémoch, v zložitých medziľudských vzťahoch v rodine, na pracovisku, v depresívnom prežívaní, pri nezvládaní stresu, či pri problémoch so závislosťami. "Ide skutočne o prvú pomoc, keďže v prípade linky dôvery nie je potrebné sa objednávať, či čakať na dostupný termín. Stačí zavolať na telefónne číslo 0905 609 242," uviedla Timková.

Ako doplnila, ľudia v kríze môžu využiť aj pomoc Ústavu klinickej psychológie, ktorý je držiteľom osvedčenia pre certifikovanú činnosť psychoterapia. "V oblasti poradenskej činnosti naši psychológovia poskytujú odbornú pomoc pri riešení osobných, sociálnych a profesionálnych problémov. Zároveň funguje aj doliečovací svojpomocný klub Venuša, ktorý sa stretáva v mesačných intervaloch a je sprístupnený pre všetky ženy po radikálnej operácii prsníka," dodala Timková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.