EEI: Harmonogram výstavby parkovacích miest sa v Košiciach dodržiava

Foto: Ilustračné foto: TASR/Tomáš Halász

Košice 26. mája (TASR) - Mesto Košice vyzvalo spoločnosť EEI, aby splnila harmonogram výstavby parkovacích miest. Tá tvrdí, že ho dodržiava a bude naďalej postupovať podľa pokynov mesta.

Plnením harmonogramu riešenia statického parkovania v Košiciach sa vo štvrtok (25. 5.) zaoberala i komisia dopravy a výstavby pri Mestskom zastupiteľstve v Košiciach. Vzala na vedomie výzvu spoločnosti EEI a odporučila, aby boli zo strany mesta Košice akceptované oprávnené podnety obyvateľov aj v prípade, ak už prebehlo stavebné konanie k výstavbe nových parkovacích miest v danej lokalite. V takom prípade zároveň odporučila primerané predĺženie plnenia harmonogramu a navrhla nájsť v spolupráci s príslušnou mestskou časťou alternatívne riešenia výstavby nových parkovacích miest.

"Spoločnosť EEI vo štvrtok (25. 5.) na dopravnej komisii podrobne informovala, že plní všetky úlohy v zmysle platnej zmluvy, legislatívy a Slovenských technických noriem (STN). Všetky body, ktoré nám vyplývajú zo vzájomnej zmluvy s mestom, ako aj z platného harmonogramu, dodržiavame a budeme aj naďalej postupovať podľa pokynov mesta Košice," uviedla dnes pre TASR v mene spoločnosti EEI Lucia Chovanová.

Mesto Košice vyzvalo listom bratislavskú parkovaciu spoločnosť EEI, aby do konca augusta 2017 dôsledne splnila harmonogram riešenia statického parkovania, ktorý schválili poslanci mestského zastupiteľstva v júni minulého roka.

"Mesto Košice akceptuje faktory, ktoré objektívne predĺžili 37-týždňovú lehotu na splnenie harmonogramu, čiže dĺžku stavebných konaní, námietky zo strany občanov, zmeny v budovaní parkovacích miest navrhnutých mestom a nepriaznivé poveternostné podmienky. Je zároveň presvedčené o tom, že do konca augusta je možné zrealizovať všetky činnosti na dokončenie parkovacieho systému a preto trvá na dodržaní termínu, ktorým je 31. august 2017," vysvetlila hovorkyňa Košíc Linda Šnajdárová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.