Reesová vyhrala diaľku na podujatí Diamantovej ligy v Eugene

Brittney Reesová. Foto: TASR/AP

Eugene 27. mája (TASR) - Domáca atlétka Brittney Reesová zvíťazila v skoku do diaľky na podujatí Diamantovej ligy v americkom meste Eugene výkonom 7,01 metrov.

V hode oštepom sa z triumfu tešila Bieloruska Taciana Chaladovičová, v behu na 5000 m Etiópčanka Genzebe Dibabová.

Výsledky:

oštep: 1. Taciana Chaladovičová (Biel.) 66,30 m, 2. Š'-jing Liou (Čína) 65,21, 3. Sara Kolaková (Chor.) 64,64
diaľka: 1. Brittney Reesová (USA) 7,01 m, 2. Tianna Bartolettová (USA) 6,83, 3. Lorraine Ugenová (V.Brit.) 6,78
3000 m prek.: 1. Celliphine Chepteek Chespolová (Keňa) 8:58,78 min, 2. Beatrice Chepkoechová (Keňa) 9:00,70, 3. Ruth Jebetová (Bahrajn)
5000 m: 1. Genzebe Dibabová (Etiópia) 14:25,22 min, 2. Lilian Kasait Rengeruková (Keňa) 14:36,80, 3. Sifan Hassanová (Hol.) 14:41,24

Šubenkov nestihol preteky

Asi desať atlétov, vrátane svetového šampióna na 110 metrov cez prekážky z roku 2015 Sergeja Šubenkova, malo problém so získaním víz na podujatie Prefontaine Classic v americkom meste Eugene. Tieto preteky sú súčasťou atletickej Diamantovej ligy, štrnásťdielny seriál má tento rok v USA jedinú zastávku.

Organizátor pretekov Tom Jordan povedal, že za takmer desaťročie sa atléti cestujúci na podujatie stretli s vízovými problémami po prvý raz. Oznámil, že športovci boli z rôznych krajín, vrátane Ruska a Etiópie.

Šubenkovove víza schválili vo štvrtok, avšak podľa príspevku na jeho instagramovom konte príliš neskoro na to, aby mohol cestovať do Eugenu v Oregone. Ruský šampión mal byť súčasťou nabitého štartového pola na 110 m cez prekážky spolu so zlatým medailistom z OH v Riu Omarom McLeodom z Jamajky a Američanom Devonom Allenom.

Preteky v Eugene sú v poradí tretí diel Diamantovej ligy, prvé dva sa konali v Katare a Šanghaji. Zvyšných jedenásť bude hostiť až na jednu výnimku európsky kontinent, atléti sa postupne predstavia v Ríme, Osle, Štokholme, Paríži, Lausanne, Londýne, marockom Rabate, Monaku, Birminghame, Zürichu a v Bruseli.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.