Dostihová dráha v Petržalke patrí cez víkend milovníkom psov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 27. mája (TASR) – Areál Dostihovej dráhy v bratislavskej Petržalke patrí počas víkendu najmä majiteľom a milovníkom štvornohých miláčikov. Koná sa tu totiž DogDays 2017, druhý ročník najväčšieho festivalu psov a psích športov a jediný svojho druhu na Slovensku.

"Je to akcia s nielen zábavným, ale aj vzdelávacím charakterom," uviedla pre TASR jedna z organizátoriek podujatia Katarína Martonová, podľa ktorej je cieľom aj zvýšenie povedomia o dôležitosti výchovy a výcviku psa.

Festival podľa nej ponúka množstvo rôznych nápadov a možností na spoločné chvíle majiteľov a ich psíkov, zároveň sa môžu prakticky poradiť s viacerými odborníkmi z kynológie zo Slovenska i Čiech. Pripravené stanovištia zasa priblížia viaceré psie športy, ako napríklad agility, dog dancing, dog frisbee, obedience, nosework, mushing či coursing, čiže beh vytrvalých psíkov za umelou návnadou.

"Vidieť môžete aj záchranárske psíky, služobných psov Zboru väzenskej a justičnej stráže pri ukážkach zadržania páchateľa, psa vycvičeného na vyhľadávanie ploštíc posteľných či ukážku vyprosťovania majiteľa so psíkom z vraku auta hasičmi, ktorú zabezpečí Hasičský a záchranný zbor SR," priblížila Martonová.

V rámci dvojdňového programu sú pripravené aj súťaže pre deti, výstavy psov, praktické úlohy pre majiteľov a ich psíkov, ale tiež možnosť podporiť rôzne útulky. Podmienkou však je platný očkovací preukaz. Festival je dnes otvorený od 10.00 do 20.00 h, v nedeľu do 18.00 h. Bližšie informácie sú na webovej stránke www.dogdays.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.