Pápež sa stretol v Janove s robotníkmi v oceliarňach ILVA

Pápež František, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Rím 27. mája (TASR) - Pápež František pricestoval dnes na jednodňovú návštevu severotalianskeho prístavného mesta Janov, kde má v pláne stretnúť sa s robotníkmi, chudobnými ľuďmi, bezdomovcami, utečencami i väzňami. Informuje o tom agentúra AP.

Svoju návštevu začal najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi v oceliarňach ILVA, ktorej zamestnanci v súčasnosti stále zápasia s problémami spôsobenými rokmi hospodárskej krízy.

František sa cez veľkú závodnú halu prešiel v malom elektrickom aute, pričom mával a zhromaždeným robotníkom v prilbách podával ruku. Mnohí z pápežových obdivovateľov držali bielo-žlté pápežské vlajočky, opisuje AP.

Ľudia si robili fotografie smartfónmi a kričali "Viva il papa!", čo znamená "Nech žije pápež!".

V priebehu dneška sa má František stretnúť v Janove ešte aj s bezdomovcami, ako aj s utečencami a väzňami.

V dôsledku ekonomickej krízy a s ňou spojeného úbytku pracovných miest zaznamenalo vyše polmiliónové mesto Janov od konca 70. rokov minulého storočia demografický pokles o plných 30 percent, poznamenáva pri príležitosti dnešnej pápežovej návštevy Vatikánsky rozhlas.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.