Mesto Bratislava a OLO oslavujú Deň detí na Primaciálnom námestí

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 27. mája (TASR) – Rozprávať sa o ekológii či správnom triedení odpadu, ale aj prezrieť si skutočné smetiarske auto. To je len časť programu, ktorú ponúka Deň detí na Primaciálnom námestí v Bratislave organizovaný hlavným mestom a mestskou organizáciou Odvoz a likvidácia odpadu (OLO).

"Pripravená je tiež prehliadka historického autobusu Škoda 706 RTO, ktorý jazdil v Bratislave v rokoch 1959 – 1972. Malí návštevníci si môžu zajazdiť aj na detských elektrických autíčkach rôznych značiek," priblížila pre TASR hovorkyňa spoločnosti Beata Humeníková.

Skupina Rytmika so svojou šou podľa nej dokáže, že prázdne kontajnery a ďalší odpad sa dajú využiť aj netradične. Pripravené sú tiež rôzne cirkusové a akrobatické vystúpenia, workshopy. Nechýbajú ani príležitosti a možnosti na športovanie, napr. hulahoopy, loptičky, žonglovacie šatky či stuhy, svoju kondíciou si môžu návštevníci preveriť na elektrických bicykloch. "V tvorivých dielňach naučíme, že aj odpad je možné premeniť na milý darček," doplnila Humeníková s tým, že o zábavu sa postará aj originálna bezplatná smetiarska fotobúdka.

Podujatie na Primaciálnom námestí potrvá do 16.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.