Bratislavčania nájdu sladké cherry paradajky z Babindola aj v Maline

Farma Babindol si zakladá na oberaní úplne zrelých rajčín Foto: Farma Babindol

Bratislava 29. mája (OTS) - Sladké babindolské cherry paradajky McDreamy a Tramezzino, ktoré sú charakteristické svojou intenzívnou chuťou a vôňou, si nájdu Bratislavčania po novom už aj v predajniach reťazca Malina (Bosákova 7, Osuského 3D, Plynárenská 7, Kvačalova 10, Nám. 1. mája 18, Záporožská 9, Einsteinova 19 - Digital park).

Rastúca úroda a ústretovosť našich nových partnerov nám umožnila vyhovieť mnohým žiadostiam Bratislavčanov a výrazne zlepšiť dostupnosť našej produkcie v hlavnom meste,“ hovorí konateľka farmy Jana Gnojčáková.

Z pohľadu zákazníka je najdôležitejším parametrom pri paradajke chuť, a pri nákupe aj vôňa. Kým zahraničné paradajky dozrievajú v kamiónoch na cestách, Farma Babindol vie pre Bratislavčanov obrať ideálne zrelé plody a ešte v ten istý deň ich ponúknuť v obchode. V správnom čase zberu je verejné tajomstvo popularity Farmy Babindol.

Tešíme sa, že môžu ponúknuť babindolské paradajky aj našim zákazníkom. Sladké cherry paradajky patria medzi najobľúbenejšiu zeleninu,“ konštatuje Miroslav Čegiň, konateľ reťazca potravín Malina.

V rámci hodnotenia kvality SK GOLD sa Farma Babindol zaviazala k dodržiavaniu nadštandardných parametrov: Cherry paradajky sú v babindolských skleníkoch pestované v organickom kokosovom substráte, ktorý je tým najdrahším podkladom na skleníkové pestovanie vôbec. Kokosové vlákno má antiseptické účinky a korene udržuje v dobrej kondícii bez chorôb. Pri pestovaní paradajok sa v Babindole používa najvyšší stupeň biologickej ochrany. Ten takmer plnej miere nahrádza chemické ošetrovanie porastov. Proti škodcom sa tu nasadzuje hmyz, ktorý je ich prirodzeným predátorom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.