V Moskve zabíjal uragán: Počet obetí sa zvýšil na 14

Na snímke z videa vidno ľudí, ako stoja blízko vozidla, na ktoré spadol strom počas búrky v obytnej časti Moskvy. V Rusku, 29. mája 2017. Foto: TASR/AP

Moskva 30. mája (TASR) - Na 14 sa zvýšil počet obetí hurikánu, ktorý v pondelok zasiahol ruskú metropolu a priľahlú Moskovskú oblasť. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo zdravotníctva.

Jedenásť ľudí prišlo o život v samotnej Moskve a ďalší traja v Moskovskej oblasti. Jedna z obetí je maloletá. Celkovo 168 ľudí vyhľadalo lekársku pomoc a 146 ľudí bolo hospitalizovaných, uviedol šéf moskovského zdravotníckeho úradu.

V nemocniciach stále ostáva 108 ľudí vrátane 22 detí, osem z nich je v vážnom stave. Väčšina obetí utrpela poranenia chrbtice a hlavy alebo podliatiny.

Podľa agentúry TASS hurikán ochromil cestnú dopravu na 20 moskovských uliciach a na miestnych letiskách vypravili s meškaním viac ako 50 letov. Len na území hlavného mesta vietor vyvrátil približne 3500 stromov a poškodil strechy na viac než 140 výškových administratívnych budovách a tiež vyše 1500 áut.

Prudký nárazový vietor počas búrky dosahoval v Moskve podľa dostupných informácií rýchlosť 80 kilometrov za hodinu. Tragické úmrtia ľudí boli dôsledkom zrútenia rôznych konštrukcií a predovšetkým spadnutých stromov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.