Takmer 40 percent detí poteší na ich sviatok výlet, sladkosti menej

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 31. mája (TASR) - Až 97 percent Slovákov si myslí, že oslavovať s deťmi ich Medzinárodný deň detí má svoje opodstatnenie. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti eCall Slovakia, ktorá ho zrealizovala na reprezentatívnej vzorke 1273 respondentov.

"Traja zo štyroch opýtaných potvrdili, že v ich mestách i obciach sú každoročne v tento deň usporadúvané rôzne podujatia pre deti. Na týchto podujatiach sa zúčastňuje tretina dopytovaných respondentov," uviedol pre TASR generálny manažér spoločnosti Ľuboš Pajerský. Ako ďalej priblížil potešujúce je, že iba jedno percento rodičov sa so svojimi deťmi vyberie do nákupných centier.

Spoločnosť zaujímalo aj to, čo si rodičia myslia, že by naše ratolesti v tento deň najviac potešilo. "Až 36 percent opýtaných najviac poteší výlet, zase 19 percent atrakcie a samozrejme nemôžeme zabudnúť ani na sladkosti. Tie by potešili 14 percent opýtaných," dodal Pajerský.

Z prieskumu ďalej vyplynulo, že až 76 percent Slovákov oslavuje tento deň dokonca až do 15. roku dieťaťa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.