TOP: K obyvateľom Zoo Bojnice pribudol zobákorožec vrásčitý

Bojnická zoo Foto: TASR/Alexandra Moštková

Bojnice 31. mája (TASR)- K obyvateľom bojnickej zoologickej záhrady pribudla samica zobákorožca vrásčitého. Ide o nový druh, ktorý na Slovensku chová iba Zoo Bojnice, informovala jej hovorkyňa Simona Kubičková.

"Samica zobákorožca vrásčitého sa už udomácnila v pavilóne vtákov, priviezli sme ju z českej Zoo Ústí nad Labem," priblížila Kubičková.

Tento mimoriadne vzácny druh vtáka je podľa nej v európskych zoo zaradený do európskeho záchranného programu. "V prírode obýva pralesy juhovýchodnej Ázie, v Thajsku, na Malajskom polostrove a ostrovoch Sumatra a Borneo," doplnila.

Zobákorožec vrásčitý patrí medzi stredne veľké druhy s dĺžkou asi 70 centimetrov, pričom patrí k najkrajšie sfarbenému v rámci tohto druhu. Jeho obľúbenou potravou je ovocie, najmä rôzne bobule.

"V celej Európe je zobákorožec vrásčitý chovaný iba asi v 20 zoologických záhradách. Dúfame, že sa nám podarí k mladej samici priviezť v najbližšom období vhodného samca," dodala Kubičková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.