Manchester United je najhodnotnejší klub Európy, prekonal 3 miliardy €

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Manchester 31. mája (TASR) - Manchester United je najhodnotnejší futbalový klub Európy. Úradujúci víťaz Európskej ligy UEFA predstihol v rebríčku KPMG dva španielske veľkokluby Real Madrid (2.) a FC Barcelona (3.). Druhý finalista Ligy majstrov Juventus Turín sa nachádza na deviatej pozícii a spoločne s desiatym Tottenhamom Hotspur sú nováčikovia v skupine tímov, ktorých hodnota presiahla miliardu eur.

Manchester United sa napriek šiestej priečke v najvyššej anglickej súťaži stal prvým klubom, ktorého hodnota prekročila hranicu tri miliardy eur. Celková hodnota 32 vedúcich európskych tímov vzrástla v porovnaní s predchádzajúcou sezónou o štrnásť percent na 29,9 miliardy eur. Španielsko zostalo jedinou krajinou s dvoma klubmi s hodnotou nad dve miliardy eur (Real Madrid, FC Barcelona). V elitnej desiatke sa od štvrtého po ôsme miesto zoradili Bayern Mníchov, Manchester City, FC Arsenal, FC Chelsea a FC Liverpool.

"Celková hodnota najvýznamnejších európskych futbalových klubov naznačuje, že narástla celková hodnota futbalu ako priemyslu. Na hodnotu jednotlivých klubov významne vplýva príjem z televíznych prenosov. Schopnosť jednotlivých klubov ovplyvniť tieto príjmy je však často obmedzená," uviedol v tlačovej správe globálny šéf pre odvetvie športu spoločnosti KPMG a autor analýzy Andrea Sartori.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.