Do vojenskej prípravy sa môžu záujemcovia prihlasovať až do 23.júna

Na snímke slávnostný nástup príslušníkov aktívnych záloh v priestoroch Ženijného práporu v Seredi 16. mája 2017. Foto: TASR - Martin Pakovič

Bratislava 1. júna (TASR) - Ozbrojené sily SR predĺžili možnosť prihlásiť sa do dobrovoľnej vojenskej prípravy o ďalšie dva týždne, a to až do 23. júna. Výcvik, ktorý je naplánovaný od augusta do októbra, bude prebiehať za nových podmienok. Napríklad zvýšil sa finančný príspevok pre absolventov, a to o takmer 730 eur. V súčasnosti je teda až vo výške až viac ako 1100 eur.

"Motiváciou pre mladých by však malo byť rozhodne aj vlastenectvo a záujem o prípravu na obranu Slovenska pod vedením profesionálnych vojakov," uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková. Nových záujemcov o absolvovanie dobrovoľnej vojenskej prípravy čaká 11-týždňový výcvik v termíne od 2. augusta do 17. októbra v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine. V rámci neho absolvujú vojenský výcvik pod vedením skúsených profesionálnych vojakov, čím získajú základné vedomosti a zručnosti potrebné pre plnenie úloh ozbrojených síl.

Dobrovoľná vojenská príprava je v súčasnosti pre slovenských občanov, ktorí nie sú príslušníkmi ozbrojených síl alebo iných bezpečnostných zborov, jedinou legálnou možnosťou ako získať základné vojenské vedomosti a zručnosti. Rezort obrany chce týmto zároveň predchádzať posilňovaniu vplyvu akýchkoľvek polovojenských a „poloextrémistických“ organizácií na území Slovenska.

Po úspešnom ukončení dobrovoľného výcviku sa absolventi automaticky stávajú súčasťou záloh Ozbrojených síl SR. V prípade ich záujmu o vstup do Ozbrojených síl SR už nebudú musieť absolvovať základný vojenský výcvik.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.