Na letiskách v USA sa budú prísne kontrolovať elektronické zariadenia

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Washington 27. júla (TASR) - Na letiskách v Spojených štátoch sa budú osobitne kontrolovať všetky elektronické zariadenia väčšie ako mobilný telefón. Prísnejšie pravidlá, ktoré boli testované na vybraných letiskách, začnú v nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch platiť na celoštátnej úrovni, oznámil v stredu Úrad pre bezpečnosť dopravy (TSA).

Pri kontrolách batožiny boli doteraz osobitne preverované iba notebooky. Nové opatrenie, zdôvodnené "zvýšeným rizikom pre bezpečnosť leteckej dopravy", sa tak dotkne aj čítačiek kníh a tabletov, uviedla agentúra Reuters.

Kontrola bude prebiehať rovnako ako v prípade notebookov. Všetky zariadenia cestujúci vybalí, vloží do samostatných boxov a odovzdá zamestnancom letiska.

Tento postup bol podľa TSA testovaný na desiatich amerických letiskách, okrem iného na medzinárodných letiskách v Los Angeles, Bostone a Fort Lauderdale.

Americké úrady v marci zakázali pre obavy z ohrozenia bezpečnosti niektoré elektronické zariadenia v príručnej batožine na priamych linkách z desiatich letísk v štátoch severnej Afriky, Blízkeho východu a Turecka. Ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť minulý týždeň informovalo o zrušení tohto opatrenia, hneď ako letecké spoločnosti zavedú prísnejšie bezpečnostné predpisy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.