Villar Llona odstúpil z postu viceprezidenta UEFA

Ángel María Villar Llona (vpravo). Foto: TASR/AP

Nyon 27. júla (TASR) - Prezident Kráľovskej španielskej futbalovej federácie (RFEF) Angel Maria Villar Llona, ktorého zatkli pre podozrenia z korupcie, odstúpil zo svojich funkcií v Európskej futbalovej únii. Tá vo svojom stanovisku uviedla, že Villar v stredu ponúkol svoju rezignáciu a s okamžitou platnosťou skončil na postoch viceprezidenta a člena exekutívy UEFA.

Prezident UEFA Aleksander Čeferin akceptoval odstúpenie španielskeho funkcionára a poďakoval sa mu za mnohé roky práce pre európsky futbal. "Vzhľadom na stále prebiehajúce súdne konanie v Španielsku nebudeme túto záležitosť ďalej komentovať," uviedla UEFA.

Villara Llonu minulý týždeň spoločne so synom Gorkom, viceprezidentom pre ekonomické záležitosti, šéfom Futbalovej federácie Tenerife (FTF) Juanom Padronom a sekretárom FTF Ramonom Hernandezom Baussouom zatkli pre podozrenia zo sprenevery, korupcie fyzických osôb či falšovania dokumentov. Najvyšší športový súd mu zastavil činnosť na obdobie jedného roka. Informovala o tom agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.