Na letisku Očová budú prvé majstrovstvá v pilotovaní padákov

Ilustračné foto. Foto: TASR/Dušan Hein

Očová 27. júla (TASR) - Prvý ročník Majstrovstiev Slovenska v pilotovaní padákov sa uskutoční v sobotu 29. júla na Letisku Očová. Organizátori z Padaj.sk a Skydiving clubu Banská Bystrica pripravili vlani nultý ročník a po kladnej odozve sa rozhodli organizovať majstrovstvá ako jediné podujatie svojho druhu na Slovensku.

"Ide o preteky najrýchlejších parašutistov Slovenska a blízkych krajín v adrenalínovej disciplíne Canopy Piloting s bohatým sprievodným leteckým programom," uviedla pre TASR Linda Luptáková z Padaj.sk. "Cieľom toho dňa je priblížiť disciplíny športového parašutizmu verejnosti a obohatiť športové dianie v našom regióne," dodala.

Okrem súťažných zoskokov je pre divákov pripravený bohatý sprievodný program vo vzduchu aj na zemi. Návštevníci uvidia akrobacie motorových aj bezmotorových lietadiel, vystúpenie Očovských bačov, zoskoky reprezentantov Slovenska na presnosť pristátia, akrobaciu na motorovom paraglide. Môžu sa zúčastniť vyhliadkových letov helikoptérou a balónom a budú tam tiež atrakcie pre deti, after party, tombola a ohňostroj. Vstup na majstrovstvá je zdarma.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.