V prihraničnom Rakúsku sú nové turistické trasy značené i v slovenčine

Rakúska obec Hainburg an der Donau, ilustračná snímka. Foto: Wikipedia/Wolfgang Glock

Bratislava 1. augusta (TASR) - V oblasti medzi Hainburgom a pohorím Leithagebirge v Dolnom Rakúsku otvorili pre milovníkov turistiky päť okruhových trás.

"Najmä pre rodiny s deťmi ponúkajú oddych od denného stresu v pekných viniciach či v lese. Hainburgské kopce – Hainburger Berge, Arbesthaler Hügelland a Leithagebirge, ktoré sa vypínajú z panónskej roviny, ponúkajú krásne pohľady na okolitú krajinu a rôzne možnosti trávenia voľného času prechádzkami či túrami," uviedla pre TASR Beata Havranová z bratislavskej spoločnosti B. H. Public Relations & Promotion.

Trasy dlhé šesť až 12 kilometrov vedú obcami Berg, Prellenkirchen, Edelstal, Carnuntum, Mannersdorfer a ďalšími. Podľa Havranovej mnohé časti trás zvládnu dospelí aj s detským kočíkom či s malými deťmi. Cesty sú vyznačené dobre spracovanými tabuľami a miestami na oddych. Propagačné materiály sú v nemčine, slovenčine a angličtine. Okrem toho sú k dispozícii mapy a rôzne informácie o trasách aj na webovej stránke Niederösterreich-Tourismus.

"Atraktívnou novinkou je možnosť získať v angličtine a nemčine handy audioguide. K všetkým piatim trasám sú vyznačené zaujímavosti, dokonca pre zrakovo postihnutých. Aplikáciu App si možno stiahnuť pred výletom, v teréne si vypočujete informácie o trase a značení aj bez pripojenia na internet. Turista získa informácie aj o historických faktoch, rôznej faune a flóre, kde sú vínne uličky aj rôzne príbehy o regióne," dodala Havranová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.