Hasiči zastavili šírenie rozsiahleho požiaru pri Aténach

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Atény 1. augusta (TASR/AP) - Grécki hasiči dostali dnes ráno pod kontrolu rozsiahly požiar krovín, ktorý vypukol blízko dovolenkárskej oblasti ležiacej približne 30 kilometrov juhovýchodne od Atén. Tamojšia televízia zverejnila zábery hasičských vrtuľníkov, ktoré po rozvidnení zhadzovali na plamene vodu.

Hovorkyňa hasičského zboru uviedla pre grécky rozhlas, že v danom regióne pretrváva silný vietor a riziko požiarov je vysoké v takmer všetkých častiach krajiny. Podľa vyjadrenia úradu civilnej ochrany treba so zvýšeným rizikom požiarov rátať po celý týždeň, píše agentúra DPA.

Požiar blízko Atén vypukol v pondelok z doposiaľ nezistenej príčiny, pričom sa šíril práve v dôsledku silného vetra. Postihnuté boli obce Saronida a Kalyvia, nasadeným zložkám sa však počas noci podarilo zabrániť tomu, aby sa plamene dostali k obytným zónam.

Požiare sú v horúcich letných mesiacoch v Grécku pomerne bežným javom. Mimoriadne ničivé však boli v roku 2007, keď si vyžiadali vyše 70 obetí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.