V nemocnici v Zlatých Moravciach budú mať moderný RTG prístroj

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Zlaté Moravce 30. augusta (TASR) – Lekári v zlatomoravskej nemocnici môžu pri vyšetreniach a operáciách využívať nový mobilný skiaskopický RTG prístroj s C-ramenom. Podľa slov hovorkyne spoločnosti Agel SK Alžbety Sivej je nový prístroj určený na operáciu širokého spektra traumatologických a ortopedických výkonov. „Medicínske zariadenie v hodnote 50.000 eur dokáže poskytnúť kvalitnejšie zobrazenie, lepší priebeh vyšetrení či samotný výkon operácie,“ uviedla Sivá.

Ako doplnila, zariadenie zlatomoravskej nemocnice už prestáva vyhovovať súčasným štandardom, preto tu dochádza k priebežným investíciám do modernizácie vybavenia. Hlavnými výhodami nového mobilného skiaskopického RTG zariadenia je dvojica monitorov na pojazdnej pracovnej stanici. „Zariadenie má trojmódový zosilňovač obrazu a CCD kameru, ktorá poskytuje vysokú kvalitu zobrazenia. Systém ponúka široký rozsah pracovných režimov a automatických funkcií zrýchľujúcich a zjednodušujúcich priebeh vyšetrenia. Zariadenie je vhodné pre ortopédiu, gastroenterológiu, traumatológiu. V nemocnici sa bude využívať prevažne na traumatologické a ortopedické operačné zákroky,“ vysvetlila Sivá.

Chirurgické oddelenie patrí v zlatomoravskej nemocnici k najvyťaženejším. Zaisťuje sa na ňom zdravotná starostlivosť pre spádovú oblasť s viac ako 45.000 obyvateľmi.

Chirurgická starostlivosť je zabezpečená na 36 základných lôžkach, z toho sú štyri lôžka pooperačné a dve lôžka sú súčasťou nadštandardnej starostlivosti. Na oddelení je ročne hospitalizovaných približne 1600 pacientov a realizuje sa tu 900 operácií. Prevažnú časť operatívy tvoria operácie brušnej a cievnej chirurgie a traumatológie.

V poslednej dobe zdravotnícke zariadenie rozšírilo spektrum výkonov o operácie prsníkov, laparoskopické hernie a CKP pri zlomeninách krčka stehennej kosti. „Po novom sa tu robia aj niektoré urologické a ortopedické operácie. Oddelenie je svojou pôsobnosťou nadregionálne a ošetruje pacientov nielen z okresu Zlaté Moravce ale aj obyvateľov z okresov Nitra, Levice a Nová Baňa,“ dodala Sivá.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.