Nástupište v Topoľčanoch odprezentuje diela umelcov tvoriacich v USA

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Topoľčany 30. augusta (TASR) – Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 v Topoľčanoch pripravuje výstavu diel, ktoré vytvorili slovenskí umelci počas svojho pobytu v Spojených štátoch amerických. Slávnostná vernisáž sa bude konať vo štvrtok 31. augusta o 18. hodine.

Slovenskí výtvarníci pracovali v USA v rámci medzinárodného projektu Pravidelná linka. Aktivity počas jeho piateho ročníka sa konali v Kalifornii. „Na pobreží Tichého oceánu v San Franciscu našli svoje dočasné ateliéry piati vizuálni umelci. Maliarka a grafička Mária Čorejová, odevná a textilná dizajnérka Michaela Bednárová, kresliarka Svetlana Fialová, grafický dizajnér a typograf Ondrej Jób a filmový režisér a výtvarník Andrej Kolenčík,“ informovali organizátori.

V rámci projektu Medzinárodná linka už topoľčianske Nástupište 1-12 vyslalo od roku 2013 takmer tri desiatky slovenských umelcov nielen do USA, ale aj do Dánska, Nórska, Nemecka, Poľska, Portugalska, Rakúska a Veľkej Británie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.