Francúzska polícia pátra po dievčatku Mäelys, zmizlo počas svadby

Dievčatko Mäelys. Foto: TASRAP

Paríž 30. augusta (TASR) - Francúzska polícia rozšírila dnes pátranie po deväťročnom dievčatku, ktoré zmizlo cez víkend počas svadby v obci Pont-de Beauvoisin v regióne Álp. Policajti prehľadávajú už aj lesy a potoky a vypočúvajú ďalších prípadných svedkov.

V celom Francúzsku, i prostredníctvom Twitteru, bola zverejnená fotografia a opis nezvestného dievčatka. Miestny prokurátor zároveň otvoril vyšetrovanie únosu.

Francúzski žandári, vykonávajúci funkciu polície, uviedli, že dnes ráno vyslali do rozšíreného pátrania v okolí spomínanej obce približne 150 príslušníkov, ktorí sa rozdelili do skupín. V hľadaní im pomáhajú aj potápači, cvičené psy, občania-dobrovoľníci a vrtuľníky.

Denník La Parisien informoval, že polícia vypočúva 250 ľudí vrátane každého účastníka svadby a dvoch ďalších osláv v obci, ktoré sa tam konali v sobotu večer, keď dieťa naposledy videli.

Zverejnené bolo len krstné meno dievčatka, Mäelys.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.