O 80.000 eur pre komunity sa podelí 24 projektov z celého Slovenska

Ilustračné foto Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Bratislava 8. novembra (TASR) – Zveľadenie mestských lokalít a verejných priestranstiev, malé oddychové zóny, športoviská, upravené a čisté podchody, parky, ihriská a miesta, kde sa môžu obyvatelia stretávať sa najčastejšie objavujú medzi žiadosťami o finančnú podporu Nadácie VÚB v rámci tretieho ročníka grantového programu Komunitné granty s podtitulom 80.000 eur pre komunity, kde to žije. TASR o tom informovala PR manažérka VÚB Alena Walterová.

"Nadácia VÚB spustila verejné hlasovanie o to, ktoré užitočné nápady na zlepšenie života v rôznych kútoch Slovenska získajú finančnú podporu na svoju realizáciu v rámci tretieho ročníka grantového programu Komunitné granty s podtitulom 80.000 eur pre komunity, kde to žije," uviedla Walterová. Práve túto sumu podľa nej nadácia VÚB prerozdelí medzi 24 víťazných projektov, ktoré získajú najväčšiu priazeň miestnych obyvateľov a 8000 eur z nej bude odmenou pre dve organizácie v rámci špeciálneho ocenenia Impact HUB-u.

Šancu uchádzať sa o potrebné financie na realizáciu svojich nápadov podľa nej využilo celkovo 152 organizácií, ktoré okrem žiadosti predložili aj vypracovaný projekt. Odborná komisia vybrala 48 najlepších projektov, šesť pre každý z ôsmich krajov Slovenska, ktoré postúpili do ďalšej fázy. A práve týchto 48 projektov postúpilo do ďalšej fázy na ceste za svojou realizáciou.

"Chceli by sme vyzvať obyvateľov Slovenska, aby venovali pozornosť hlasovaniu za projekty. Môže byť medzi nimi nápad, ktorý spríjemní život práve im, na ich sídlisku, v ich mestskej časti či obci. Život do komunity prichádza vtedy, keď sa jej členovia vzájomne podporujú a držia spolu," povedal predseda správnej rady nadácie Alexander Resch.

Verejnosť môže vybrať 24 organizácií, ktoré získajú podporu 3000 eur, hlasovaním na stránke www.komunitnegranty.sk, kde je k dispozícii popis projektu a fotografie. Hlasovanie o tri víťazné projekty z každého kraja potrvá do 19. novembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.