Účastníci generálneho štrajku narušili dopravu v Katalánsku

Protestujúci blokujú diaľnicu počas generálneho štrajku 8. novembra 2017 v španielskej Borosse. Protestujúci v Katalánsku v stredu zablokovali cesty a zastavili raňajšie vlaky, ktorými ľudia dochádzajú do práce, keď sa v regióne začal generálny štrajk po tom, ako jeho správu prevzala ústredná španielska vláda s cieľom potlačiť snahy o vyhlásenie nezávislosti. Foto: TASR/AP

Madrid 8. novembra (TASR) - Protestujúci v Katalánsku v stredu zablokovali cesty a zastavili raňajšie vlaky, ktorými ľudia dochádzajú do práce, keď sa v regióne začal generálny štrajk po tom, ako jeho správu prevzala ústredná španielska vláda s cieľom potlačiť snahy o vyhlásenie nezávislosti.

Združenie odborových organizácií podporujúcich nezávislosť Intersindical CSC zvolalo na stredu štrajk s cieľom presadzovať práva zamestnancov. Vyhlásenie štrajku však prišlo v citlivej politickej situácii a separatistické strany požiadali pracujúcich, aby sa pridali k dočasnému zastaveniu práce na protest proti zadržaniu aktivistov a odvolaných predstaviteľov katalánskej vlády, píše agentúra AP.

Španielske vedenie v Madride prevzalo priamu kontrolu nad Katalánskom po tom, ako regionálny parlament 27. októbra prijal vyhlásenie nezávislosti. Ústredná vláda súčasne vyhlásila v Katalánsku na 21. decembra predčasné regionálne voľby.

Účastníci štrajku zablokovali v stredu premávku na desiatkach ciest, okrem iného na diaľnici AP7, jednej z hlavných dopravných tepien spájajúcich Španielsko s Francúzskom, a to severne od mesta Girona.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.