Slovensku chýba program na zosúladenie rodinného a pracovného života

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 10. novembra (TASR) - Zamestnávatelia by mali myslieť na programy, ktoré pomôžu rodičom zosúladiť ich rodinný a pracovný život. Na Slovensku však v praxi chýbajú. Pre rodiny a podniky pritom môžu byť prínosom. Upozorňuje na to Národné centrum pre rovnosť príležitostí.

Podľa centra je zosúlaďovanie pracovného a rodinného života neodmysliteľnou súčasťou sociálne zodpovedného podnikania. Programy zamerané na rodiny realizované zamestnávateľmi môžu byť prínosom pre rodičov. Podľa centra im dokážu pomôcť zladiť prácu a výchovu detí či vytvoria podmienky na zamestnanosť matiek. Firmy si takto môžu udržať a získať kvalifikovaných zamestnancov.

Pre podniky môžu mať takéto programy aj viaceré ekonomické benefity. "Na Slovensku sú tieto programy viac v teoretickej podobe, pretože tu chýbajú informácie o tom, čo by zamestnávatelia mohli pre rodiny svojich zamestnancov urobiť," skonštatovala v správe pre médiá riaditeľka Národného centra pre rovnosť príležitostí Anna Klimáčková.

Upozornila na to, že v Nemecku realizujú podniky takéto programy už viac ako 10 rokov a stali sa znakom kvality nemeckého hospodárstva. Projekt s názvom Rodina ako faktor úspechu vytvoril celonárodnú podpornú sieť pre malé a stredné podniky, ktoré sa v tejto oblasti angažujú. V súčasnosti má viac ako 6600 členov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.