Lyžovanie: Alphand po úmrtí Poissona: Bol to rešpektovaný športovec

Francúzsky lyžiar David Poisson. Foto: TASRAP

Paríž 14. novembra (TASR) - Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) vydala sústrastné stanovisko po pondelňajšom úmrtí francúzskeho reprezentanta Davida Poissona. Smrteľné zranenia utrpel po páde na tréningu zjazdu v kanadskom stredisku Nakiska, kde sa pripravoval na severoamerické preteky Svetového pohára.

"Vyjadrujeme najúprimnejšiu sústrasť tímovým kolegom, priateľom a rodine Davida Poissona. Bol rešpektovaný a všestranný športovec na okruhu Svetového pohára už od svojho debutu v roku 2004," uviedla FIS na svojej oficiálnej internetovej stránke. Tridsaťpäťročný Poisson získal bronz v zjazde na majstrovstvách sveta 2013, pred dvoma rokmi sa v rovnakej disciplíne umiestnil tretí v pretekoch SP.

Poisson sa stal štvrtou francúzskou obeťou alpského lyžovania po Michelovi Bozonovi (1970), Michelovi Dujonovi (1975) a Régine Cavagnoudovej (2001). "Neexistuje na to žiadne slovo. V zjazde sa nedá úplne eliminovať riziko," povedal pre L'Equipe ich krajan Luc Alphand, bývalý víťaz celkového poradia SP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.