Nad zápasom v Bruggách visela teroristická hrozba

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Brusel 15. novembra (TASR) - Utorkový prípravný futbalový zápas medzi Belgickom a Japonskom v Bruggách takmer zrušili pre hrozbu teroristického útoku. Správu o ňom dostala belgická polícia krátko pred stretnutím. Nakoniec sa duel za sprísnených bezpečnostných opatrení odohral a domáci zvíťazili 1:0.

"Ešte hodinu pred výkopom sme nevedeli, či sa zápas uskutoční," uviedol hovorca Belgického futbalového zväzu Stefaan Van Loock pre VTM Nieuws.

Polícia sa o možnom útoku na štadióne v Bruggách dozvedela z telefónnych odposluchov. Namiesto zrušenia zápasu napokon rozhodla o sprísnení bezpečnostných kontrol, pre ktoré sa niekoľko stoviek divákov dostalo na svoje mieste až pol hodinu po začiatku zápasu. Davy prichádzali k tribúnam cez detektory kovu, medzi fanúšikmi hliadkovali policajti so psami špecializovanými na hľadanie výbušnín. V priebehu stretnutia polícia potvrdila, že už neexistuje skutočná teroristická hrozba.

Starosta Brúgg Renaat Landuyt prezradil, že polícia dostala informáciu o možnom útoku o 17.30 h. Zápas mal výkop o 20.45. "Rozhodli sme sa pokračovať v hre. Žijeme v čase, keď sa musíme naučiť žiť s neustálymi teroristickými hrozbami. Všetko sme mali pod kontrolou," zdôraznil starosta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.