Berkshire Hathaway predala 32 percent z akcií IBM

Na snímke americký investor a miliardár Warren Buffett. Foto: TASR/AP

Omaha 15. novembra (TASR) - Berkshire Hathaway, investičná spoločnosť amerického miliardára Warrena Buffetta, predala v 3. štvrťroku 2017 takmer tretinu akcií technologického gigantu IBM a podnikla niekoľko krokov na zlepšenie portfólia investícií.

Berkshire Hathaway to uviedla v kvartánom prehľade svojich investícií, ktorý poslala Komisii pre cenné papiere a burzu. Investori pozorne sledujú vývoj portfólia spoločnosti Berkshire Hathaway pre jej úspešné výsledky.

Investičná spoločnosť predala takmer 32 % akcií IBM zo svojho portfólia. Na konci 3. štvrťroka jej tak zostalo 37 miliónov akcií koncernu. Ešte pred príchodom tohoročnej jari pritom Berkshire vlastnila viac ako 80 miliónov akcií IBM.

Počas uplynulého kvartálu Berkshire investovala do akcií spoločností Synchrony Financial a Monsanto. A ponechala si akcie Wells Fargo a Charter Communications.

Okrem investícií do akcií vlastní Berkshire podiely vo viac ako 90 firmách, vrátane poisťovní, maloobchodných prevádzok, výrobných závodov či železníc.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.