Levočan objavil v bývalom vojenskom priestore Javorina raketový granát

Na snímke nájdený raketový granát. Foto: TASR - KR PZ v Prešove

Kežmarok 22. novembra (TASR) - Nález delostreleckej míny v bývalom vojenskom priestore Javorina, okres Kežmarok, oznámil v utorok (21.11.) napoludnie 55-ročný Levočan. „Na miesto nálezu bola vyslaná policajná hliadka z Kežmarku, ktorá priestor zabezpečila do príchodu prešovského policajného pyrotechnika,“ informoval krajský policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik.

Munícia bola nájdená pri potoku Kacving, pričom pyrotechnik zistil, že sa jedná o raketový granát RS-132 ráže 122 milimetrov, dlhý 1300 milimetrov s poškodenou frontálnou časťou bojovej hlavice, ktorá bola prázdna. „Munícia pyrotechnik zabezpečil a prevzal k zneškodneniu,“ dodal Džobanik.

V súvislosti s týmto prípadom polícia upozorňuje, že v prípade nálezu munície by s ňou nálezca v žiadnom prípade nemal manipulovať. Je potrebné si zapamätať miesto nálezu, hlavne v tých prípadoch, ak je niekde v lese alebo v neznámej oblasti. „Vhodné je, ak si toto miesto nejakým spôsobom označíme, alebo v okolí nájdeme nejaké záchytné body, podľa ktorých je možné opätovne nájsť dané miesto,“ zdôraznil hovorca. Následne je treba nález oznámiť na najbližšom oddelení Policajného zboru alebo na čísle 158. V zastavaných oblastiach s pohybom ľudí je potrebné zabezpečiť miesto do príchodu policajnej hliadky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.