Automat na Ulici A. Hlinku v Prievidzi už doklad o platbe hneď netlačí

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Prievidza 23. novembra (TASR) - Automat na parkovisku na Ulici A. Hlinku v Prievidzi už vodičom automaticky netlačí doklad o zaplatení za parkovanie. Zmenou softvérového nastavenia sa samospráva snaží eliminovať znečistenie okolia lístkami, uviedol hovorca mesta Michal Ďureje.

V pôvodnom nastavení parkovací automat okamžite zákazníkovi tlačil doklad o zaplatení, lístky však končili väčšinou na zemi, a tým znečisťovali okolie a priestor parkoviska. "Preto správca parkoviska - Technické služby mesta Prievidza (TSMPD), realizoval softvérovú úpravu pokladne, ktorá zákazníkovi najskôr ponúkne, či si želá vytlačiť samotný doklad o zaplatení parkovania. V prípade, že si to neželá, požiadavka bude do desiatich sekúnd automaticky zamietnutá a platbu môže realizovať ďalší zákazník," ozrejmil Ďureje.  

Po zavedení spomínaných úprav do praxe sa problém s povaľujúcimi lístkami podľa radnice vyriešil a v súčasnosti správca parkoviska neeviduje takmer žiadne lístky na zemi. "Okrem estetického hľadiska sú prínosom aj nižšie prevádzkové náklady v podobe nižšej spotreby papiera potrebného na tlač dokladov," dodal Roman Bartoš z TSMPD.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.