Labutie jazero v podaní Royal Moscow Ballet

Foto: JVS Group

Bratislava 24. novembra (OTS) - Už 4. decembra 2017 predstaví uznávaný baletný súbor Royal Moscow Ballet slovenskému publiku kvalitu a úžasnú precíznosť ruskej tanečnej školy. Na hudbu P. I. Čajkovského vám zatancujú najlepší ruskí tanečníci predstavenie plné lásky, vášne, ale aj smútku - Labutie jazero.
Ruská baletná škola je populárna na celom svete a prakticky neexistuje žiadna väčšia konkurencia tejto kolísky baletného umenia. Royal Moscow Ballet reprezentuje tie najzákladnejšie postupy a pravidlá klasickej školy baletu. Súbor, ktorý precestoval takmer celý svet a roztlieskal krajiny ako Kolumbia, Peru, Venezuela, Chile, Bolívia, Costa Rica, Ekvádor a aj domáce Rusko, či Ukrajinu, opäť, už po tretíkrát príde začiatkom decembra aj na Slovensko. Poteší tak fanúšikov baletného umenia s tradičným Labutím jazerom.

Foto: JVS Group/Royal Moscow Ballet

Labutie jazero – legenda stará viac ako 130 rokov
Na prelome 19. a 20. storočia vzniklo veľké množstvo slávnych svetových baletov. Len jeden z nich sa však stal synonymom ruskej baletnej školy - základným baletným dielom, ktoré je všeobecne známe aj širokej kultúrnej verejnosti. Je to romantický príbeh o začarovanej princeznej a zlom čarodejníkovi - Labutie jazero od P. I. Čajkovského. Napriek dobovému trendu jednoduchých rytmických ľúbezných melódií, ktoré komponovali predovšetkým menej známi skladatelia priamo na objednávku baletných choreografov, P. I. Čajkovskij zložil symfonicky veľkolepú, do detailov prepracovanú skladbu. Námetom mu bola pôvodne nemecká bájka, v ktorej sú labute uctievané ako čarovné bytosti. Libreto plné emócií a dejových zvratov napísali spoločne V. P. Begičev a F. V. Gelcer. Čajkovského to inšpirovalo k vytvoreniu nádhernej hudby, ktorej jednotlivé časti sa hrajú dodnes aj na samostatných koncertoch.

Foto: JVS Group/Royal Moscow Ballet

Nechajte sa s nami vtiahnuť do zákulisia baletného predstavenia Labutie jazero:

V Bratislave sa predstaví už 4. decembra 2017 a to priamo v priestoroch Incheba Expo.

Posledné vstupenky na toto exkluzívne baletné predstavenie v podaní Royal Moscow Ballet máte možnosť zakúpiť v sieti Ticketportal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.