J&T BANKA ponúka 5-ročné eurové dlhopisy SAZKA Group, a. s.

Foto: J&T BANKA, a.s.

Bratislava 27. novembra (OTS) - Cenné papiere so 4 % ročným úrokom vyplácaným kvartálne majú nominálnu hodnotu jedentisíc eur a celkový objem nepresiahne 200 miliónov eur. Skupina SAZKA Group v role ručiteľa vydáva dlhopisy prostredníctvom svojej 100 % dcérskej spoločnosti SAZKA Group Financing, a. s.

Petr Stöhr, finančný riaditeľ spoločnosti SAZKA Group, uvádza: „Skupina prešla za posledné tri roky fenomenálnym rastom a stala sa jedným z najvýznamnejších hráčov na európskom lotériovom a hernom trhu. Za prvých šesť mesiacov tohto roku SAZKA Group generovala prevádzkový zisk EBITDA vo výške 151 miliónov eur a čistý zisk presahujúci 91 miliónov eur. Vydávaný dlhopis podporí náš ďalší rozvoj, a to tak v podobe organického rastu súčasných aktív, ako prípadnej strategickej, geografickej expanzie.“

Úrok na nových dlhopisoch splatných v decembri 2022 bude vyplácaný kvartálne, vždy dvanásteho v mesiaci marci, júni, septembri a v decembri. Dlhopisy budú obchodované na Bratislavskej burze cenných papierov a investori ich môžu získať prostredníctvom J&T Banky v Českej a v Slovenskej republike. „Lotériový biznis je založený na zákonoch štatistiky. Je v čase stabilný, minimálne závislý od výkyvov hospodárskeho cyklu, a preto pomerne veľmi presne plánovateľný. Navyše dcérske spoločnosti SAZKA Group majú dominantné postavenie na všetkých svojich lokálnych trhoch. To všetko sú faktory, ktoré z ponúkaných dlhopisov pri 4 % ročnom úroku robia veľmi zaujímavú investičnú príležitosť,“ hovorí Daniel Drahotský, riaditeľ divízie finančné trhy J&T Banky.

Emisiu aranžovala spoločnosť J&T IB & Capital Markets. Právne poradenstvo poskytla spoločnosť PRK Partners. Názov emisie je SG 4,00/2022 (ISIN SK4120013475.)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.