Otvorili čierne skrinky z potopeného iránskeho tankera a lode

Na archívnej snímke horiaci tanker Sanchi Foto: TASR/ AP Sin-chua

Bejrút 24. januára (TASR) - Vyšetrovatelia už začali získavať údaje z čiernych skriniek z dvoch plavidiel - potopeného iránskeho tankera a hongkonskej nákladnej lode CF Crystal. Tie sa na začiatku januára zrazili vo Východočínskom mori. Informovala o tom v stredu agentúra Reuters s odvolaním sa na iránske médiá.

Čierne skrinky otvorili v prítomnosti predstaviteľov Číny, Iránu a Panamy. Médiá miesto otvorenia nezverejnili.

Zástupca iránskej námornej organizácie uviedol, že bude trvať nejaký čas, možno aj niekoľko mesiacov, kým sa objasnia príčiny nehody.

Iránsky tanker Sanchi, ktorý sa plavil pod panamskou vlajkou, prevážal z Iránu do Južnej Kórey 136.000 ton ropného kondenzátu v hodnote približne 60 miliónov dolárov. V sobotu 6. januára podvečer sa približne 260 kilometrov východne od ústia rieky Jang-c’-ťiang zrazil s hongkonskou nákladnou loďou CF Crystal vezúcou náklad obilia zo Spojených štátov.

Ropný tanker následne viac ako týždeň horel vo Východočínskom mori a v nedeľu 14. januára sa potopil. Iránske ministerstvo dopravy potvrdilo, že nie je nádej, že by niektorí z námorníkov prežili.

Na palube bolo 32 členov posádky - 30 Iráncov a dvaja občania Bangladéša.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.