V Bratislave sa začali veľtrhy cestovného ruchu a gastronómie

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 25. januára (TASR) - Vyše 700 vystavovateľov z viac ako 20 krajín prišlo do Incheby na dvojicu veľtrhov zameraných na cestovný ruch a gastronómiu, ktoré sa začali vo štvrtok v Bratislave. Obe podujatia - Slovakiatour a Danubius Gastro - sprevádzané bohatým program potrvajú do 28. januára.

Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili podpredsedovia NR SR Martin Glváč (Smer-SD) a Andrej Hrnčiar (SNS), predstavitelia samospráv a štátnej správy, ako aj zástupcovia diplomatického zboru akreditovaného v SR.

Ako uviedol v príhovore minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek (Most-Híd), cestovnému ruchu sa darí, o čom svedčia viac ako štyri milióny návštevníkov za uplynulý rok. Za pozitívny označil fakt, že spoznávať krásy Slovenska chcú nielen návštevníci zo zahraničia, ale vo väčšej miere aj domáci – Slováci.

Podľa neho je dôležitá skutočnosť, že sa „vieme predať.“ Slovensko sa dôstojne prezentuje na medzinárodných výstavách a veľtrhoch, zabezpečuje infocesty pre novinárov aj odbornú verejnosť a zároveň sa prispôsobuje digitálnemu rozmachu dnešnej doby. Dôležité miesto v prezentácii Slovenska majú oblastné organizácie cestovného ruchu, ktoré pôsobia v jednotlivých regiónoch. Tie totiž podľa ministra najlepšie poznajú svoj kraj a špecifiká, ktoré potom vedia ponúknuť turistom.

Podujatia sú otvorené od 9.00 do 18.00 h a v nedeľu do 17.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.