P. Bobula: KDH je za zrušenie striedania letného a zimného času v EÚ

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Bratislava 2. februára (TASR) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) je za zrušenie striedania letného a zimného času. Žiada vládu SR, aby sa týmto problémom zaoberala v súčinnosti s Európskou úniou. Pre médiá to v piatok povedal podpredseda mimoparlamentného KDH Peter Bobula.

Podľa europoslanca Ivana Štefanca (KDH), Európsky parlament má na budúci týždeň na programe rezolúciu, ktorej obsahom je zastavenie zmeny zimného času na letný zo strany Európskej komisie (EK). Podľa nariadenia EK z roku 2000 sa strieda čas zo zimného na letný. V bývalom Československu bolo striedanie zimného a letného času zavedené v roku 1979.

Dôvody, kvôli ktorým sa strieda čas, však pominuli, konštatoval Štefanec s tým, že k téme sa má vyjadriť EK, členské štáty a Európska rada. "Všetky údaje, ktoré sa týkajú zdravia obyvateľstva, počtu nehôd, pracovných úrazov, svedčia o tom, že by bolo lepšie, keby sme zrušili striedanie času," povedal Štefanec. Dodal, že viac argumentov je za zimný čas, sú však otvorení kompromisu.

Vláda SR bude podľa neho nútená zaujať postoj, keď príde striedanie času na program rokovania Európskej rady, uzavrel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.